Türkiye’nin Deniz Üzerindeki En Büyük Fuarı; Boat Show Tuzla Altıncı Kez Kendi Evin Olan Viaport Marina’da Ziyaretçileri İle Buluştu

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’na Büyük İlgi

Uluslararası Boat Show Tuzla, 2-10 Ekim 2021 tarihleri arasında sektörün deniz üzerinde en büyük buluşması olarak deniz tutkunlarını bir araya getirdi. Avrupalıların yanı sıra özellikle Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Ukrayna ve Rusya‘nın da büyük ilgisi olan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda bu yıl Avustralya, Dubai ve Amerika’dan da gelen ziyaretçilerle 3150 yabancı ziyaretçi sayısına ulaşıldı. 2022’in en özel tekne tasarımları, 2021’nin son avantajları ve ödüllü tasarımların yanı sıra sektörün en önemli markalarının Dünyada ve Türkiye’de ilk kez sergilenen lansman tekneleri Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda meraklıları ile buluştu.

Türkiye’nin En Büyük Deniz Fuarı Uluslararası Boat Show Tuzla’da 200’ün Üzerinde Tekne Sergilendi.

Fuar, her bütçeye uygun fiyatlarda ve boyları 5 metre ile 40 metre arasında değişen 200’ün üzerinde tekneyi yeni sahipleri buluşturmak için kapılarını açtı.Toplam değeri 1 Milyar TL’yi geçen ultra lüks mega yatlar, motor yatlar, katamaranlar, yelkenliler ve guletlerin, denize tutkun olanlar ve pandemi ile birlikte hayatımıza giren sosyal mesafe – izolasyon gerektiren yeni yaşam tarzını sürdürmek isteyenler ile teknede sağlıklı yaşam düsturundan vazgeçemeyenlerin buluştuğu Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda, düşük bütçeyle deniz keyfini yaşamak isteyenler için fiyatı 90 bin TL’den başlayan ekonomik tekneler de yer aldı.

Pandemi sonrası tüm dünyada ekonomi daralma yaşarken, güvenle tatil yapmanın alternatiflerini arayanlar, bu yıl da yat sektörünün yüzünü güldürdü. Gerek yat üreticileri, gerekse izole yeni yaşam standartlarına uygun tatil için tekne sahibi olmayı düşünenleri deniz üzerinde, Viaport Marina’nın lüks ve konforlu ortamında buluşturan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’na yoğun ilgi bilet satışlarını da önceki yılların çok üzerine taşıdı.

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz fuarı gelecek yıl 1-9 Ekim 2022 tarihleri arasında TOBB’un ana takviminde yer almaktadır.

Uluslararası Boat Show Tuzla Fuarlar Direktörü Gökmen Aydın, fuarla ilgili açıklamasında; katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin sayısı ve niteliği ile uluslararası düzeyde bir fuar düzenlendiğini, emeği geçen ve katkıda bulunan tüm paydaşları ile herkesin memnun olduğu büyük bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirtti. Gelecek yıla bugünden başlayarak hazırlanacakları ifade eden Aydın, tüm katılımcı ve işbirlikçilerimizle ses getirecek bir organizasyona imza atacaklarını söyledi.